Belediye Sitesi
  • Haber Başlık : Afyonkarahisar Belediye Başkanı ziyaretimiz
  • Haber Konu : Afyonkarahisar Belediye Başkanı ziyaretimiz
  • Haber Tarih : 16.05.2021
  • Yazar : Admin
Haber Hakkında
Afyonkarahisar Belediye Başkanı ziyaretimiz
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Şırnak Kasrik Belediye Başkanı Mehmet Şanlı ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Murat Öner ile birlikte Şırnaktan gelen misafirlerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kendilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kasrik Belde Belediyesinin de içinde yer aldığı Beytüşşebap ve Kumçatı Belde Belediyesi ile de kardeş şehir olacaklarını ifade ederek konunun Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısında gündemine geleceğini ifade etti. Kardeş şehir ile birlikte Afyonkarahisar ile Şırnak arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğini söyleyen Başkan Zeybek, Bu kardeşliğimiz kağıt üzerindeki bir kardeşlik değil, gerçekten kardeşlik ve dostluk üzerine kurulu olacak. Biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiyeyiz, dedi.
Kasrik Belde Belediye Başkanı Mehmet Şanlı geçtiğimiz ay Belediye Meclisinde aldıkları kararla Afyonkarahisar Belediyesi ile kardeş şehir olduklarını ifade ederek, Afyonkarahisarın tarihi ile kültürü ile turizmi ile kadim bir şehir olduğu söyledi. Afyonkarahisar ziyaretlerinde ilimizin birçok bir çok yerini ziyaret etme imkanı bulduklarını söyleyen Başkan Şanlı, kurulan bu gönül köprüsünün kültürel faaliyetlere ve çalışmalara büyük katkı sağlayacağını belirtti.
17 Mart 2020
Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf
Hızlı Menü